PDA

View Full Version : Lucrul cu facturile de iesire



cristianmyth
17 February 2010, 16:47
Pana acum cand introduceam o factura de iesire, completam urmatoarele campuri: nr. document, TAB, data document, TAB, nume client, TAB, articol si salvare. Acum cand vreau sa introduc o factura cu folosirea sagetii TAB, trebuie sa trec prin toate campurile machetei. Cum fac sa trec numai prin anumite campuri, respectiv sa ~sar~ cu TAB-ul direct la campurile pe care vreau sa le completez (nr. document, data, nume client, articol)?

adi_ciobotaru
18 February 2010, 20:47
o idee ar fi sa folositi tasta alt, iar apoi literele scrise cu rosu (ex: pt client, c, adica apasati alt+c, data alt+d, articole alt+l urmat de enter)...
Desigur, se poate folosi si acceleratorul, daca sunteti confortabila cu folosirea lui...
Probabil se va reface intr-o versiune viitoare si ordinea la tab-uri...

cristianmyth
19 February 2010, 17:01
Multumesc pentru raspuns, dar trebuie sa mai fie o configurare, ceva... lucrez de 2 ani in modul descris mai sus si mi-e cam greu sa (cu TAB-ul) si imi vine foarte greu sa ma dezobisnuiesc.

cristianmyth
19 February 2010, 17:01
Multumesc pentru raspuns, dar trebuie sa mai fie o configurare, ceva... lucrez de 2 ani in modul descris mai sus si (cu TAB-ul) si imi vine foarte greu sa ma dezobisnuiesc.