PDA

View Full Version : eroare autentificare utilizatori



Contaiasi2018
12 June 2020, 12:21
Buna ziua , va rog daca ma puteti ajuta , am o cheie de retea , si lucram in sistem remote desktop. Avem 2 utilizatori care se logheaza , dar astazi imi apare aceasta eroare si doar unul din noi se poate conecta, nu putem simultan pentru ca arata mesajul acesta :
Eroarea afisata este urmatoarea:
NU POT AUTENTIFICA UTILIZATORII!
Exceptie Directory is controlled by other .NET file.
Directory C:\
File: C:\WINMENT\DATA\PDOXUSRS.LCK
Am mai citit pe forum ceva de setari , dar noi ieri am lucrat iar astazi nu se mai poate. Nu am facut ceva modificari intre timp. Am dat cautare de fisiere *.lck si nu gaseste nimic sa sterg.

Multumesc mult !

Irina
12 June 2020, 12:34
Le gasiti exact unde scrie in mesaj. Cautati manual lck-uri pentru ca mentlck ul nostru nu cauta direct in data, doar in firme.

Contaiasi2018
15 June 2020, 09:16
Multumesc pentru raspuns dar am cautat si cu search din windows si nu gaseste nimic. Nu am remediat inca problema .

alexadi
15 June 2020, 09:22
File: C:\WINMENT\DATA\PDOXUSRS.LCK[/I]

Incearca sa te duci in folderul respectiv si sa ordonezi fisierele dupa nume si sa te duci la P si sa gasesti acel PDoxuser si sa il stergi cu delete.

Contaiasi2018
15 June 2020, 09:41
Eu am mentorul in D , de ce imi zice calea in C... Iar in D in data , nu am PDOXURS .692

alexu
15 June 2020, 10:31
Daca e cheie de retea, calea din BDEadmin ar trebui sa fie un share de retea (aceeasi cale pe toate posturile din retea).
\\SERVER\Share
693

Contaiasi2018
15 June 2020, 11:48
Daca e cheie de retea, calea din BDEadmin ar trebui sa fie un share de retea (aceeasi cale pe toate posturile din retea).
\\SERVER\Share
693
Lucram in sistem remote desktop, nu avem sharing folder pe posturi .
Dar eu nu inteleg cum a mers ok, iar deodata sa nu mai mearga.
Antivirusul poate fi de vina ?

testing
15 June 2020, 12:09
Antivirus...sau update la windows.

Contaiasi2018
15 June 2020, 12:33
Multumesc tuturor pentru raspunsuri , in BDE admin Paradox nu era calea ok. Nu inteleg de ce pentru ca nu am schimbat-o dar bine ca am rezolvat.