PDA

View Full Version : Eroare adaugare articol



andrei7
03 February 2020, 09:58
Buna,
A facut o reinstalare de windows10 pe calculator , am reinstalat winmentorul si am copiat folderul Data (salvat inainte de reinstalare ) peste cel creat acum. Winmentorul functioneaza cu o exceptie : la firma actuala , anul curent nu pot adauga articole noi , la salvare articol imi da eroarea:
Ce pot sa fac ?

DragosE_WT
03 February 2020, 10:13
Service > Avarie > Reconstruire SysID.

Totusi, un copy/paste nu ar trebuie sa strice treaba asta; este posibil ca sursa problemei sa fie alta si sa se mai manifeste si altundeva, ulterior. Mai verificati:
- toate programele ce acceseaza baza de date fiind oprite, cautati si stergeti toate lck-urile din WinMent;
- verificati drepturile date pe directorul de WinMent (Read, Write, All, Speciat etc).

andrei7
03 February 2020, 11:10
Service > Avarie > Reconstruire SysID.

Totusi, un copy/paste nu ar trebuie sa strice treaba asta; este posibil ca sursa problemei sa fie alta si sa se mai manifeste si altundeva, ulterior. Mai verificati:
- toate programele ce acceseaza baza de date fiind oprite, cautati si stergeti toate lck-urile din WinMent;
- verificati drepturile date pe directorul de WinMent (Read, Write, All, Speciat etc).

Am verificat , nu merge .