PDA

View Full Version : Probleme generare PDF v. 868.02



Petru B.GD.N
15 May 2019, 14:27
Buna ziua.
Am instalat versiunea 868.02 si cand vreau vreau sa creez un pdf (de exemplu la un stat de plata) imi apare eroarea "nu pot accesa unitatea |:" , iar pentru a iesi din mentor, nu pot decat cu inchiderea aplicatiei din task manager.
P.S.: am observat ca nu pot lista jurnale de vanzari si cumparari, oare fac ceva gresit? State de plata, contributii sinteza pot lista.

Irina
15 May 2019, 14:53
Nu cred ca tine de versiune. Eu am testat si nu am problema dvs. Pare a fi aleasa o partitie care nu mai exista, gen stick care a fost scos din calculator. Selectati alta partitie pentru export.

DragosE_WT
15 May 2019, 16:51
Probabil mai este un mesaj care s-a "ascuns" in spatele ferestrei principale in WinMentor'; incercati cu Alt+Tab succesiv, sau stationati cu mouse-ul pe preview-ul WinMentor de pe taskbar, uneori apare acolo cealalta ferestra ne-vizibila.

Petru B.GD.N
15 May 2019, 20:21
Deci, pe versiunea 866.02, ma duc pe balanta, dau vizualizare lista curenta, apoi dau pe pdf si totul e ok 508 ;apoi aceeasi firma dupa update la 868.02 ma duc pe balanta, dau vizualizare lista curenta, apoi dau pe pdf si apare mesajul "nu pot accesa unitatea |:" 509 .
Nu stiu daca se distinge din poze, dar in dreapa jos a fiecarei imagini este versiunea de mentor.

haoma
16 May 2019, 09:09
Eu am aceasta problema doar la calculatoarele client. in momentul in care fac export PDF.
Pe server se comporta normal.

Irina
16 May 2019, 09:44
Ok, am prins, se rezolva cu versiunea cu punct 03. Problema apare la cei cu calea nemapata.

Petru B.GD.N
16 May 2019, 13:43
Am mai observat la aceasta versiune 868.02, ca atunci cand voiam sa listez jurnal de vanzari sau cumparari, la fereastara "tiparire document" - paginare - sursa -din auto select mi sa modificat pe manual. Treaba asta am patit-o si eu si colega de birou, fiecare cu imprimanta lui si calculatorul lui (calculatoarele sunt in retea).

Petru B.GD.N
21 May 2019, 14:05
Pe cand preconizati ca va aparea v.03?

Irina
21 May 2019, 14:25
Este disponibil pe ftp2 clienti, daca nu aveti acces la aceasta locatie si este o urgenta, luati legatura cu distribuitorul dvs sa va dea acest exe.