PDA

View Full Version : D112 eroare part time



MISANA
24 April 2019, 11:16
pentru salariat part time cu 3 ore, in afara functiei de baza, cu 800 lei/luna,
liniile 10 si 11 imi calculeaza automat cas si cass la salariul minim pe economie

nu pot sa modific liniile,
am modificat numai pe prima pagina, sectiunea A, creante fiscale, dar nu-mi valideaza PDF-ul
mesaj de eroare:
* EROARE - Creanta 02.(412) - CAS asigurati (suma datorata) (200) diferita de suma calculata (520) !
* ATENTIE - Creanta 07.(432) - CASS asigurati (suma datorata) (80) diferita de suma calculata (208) !

are cineva un PDF corect?

Irina
24 April 2019, 11:42
Programul calculeaza in functie de bifa din conditii de salarizare de pe pagina de Contributii (contributii-se aplica baza minima). Trebuie sa verificati, daca angajatul lucreaza si in alta parte unde realizeaza minimul pe ec, atunci pe firma asta nu aveti nevoie de aceasta bifa pe da. Toate setarile de la salarii le gasiti pe link http://download.winmentor.ro/WinMentor/Versiunea%20Curenta/WinMENTOR%20KIT/DOCUMENTATIE/

MISANA
24 April 2019, 12:23
De mentionat ca eu nu lucrez intr-un program pentru ca e vorba de un singur salariat.
Completez manual PDF-ul. Si am bifat toate campurile care le solicita formularul. Salariatul avand functia de baza in alta parte, nu este obligatoriu la part time sa se plateasca contributiile integral.

Irina
24 April 2019, 12:32
Si totusi sunteti pe forumul winmentor. Trebuie sa spuneti din prima ca nu folositi programul nostru. Dar pentru ca sunt nevoita sa testez mereu si pe softul a va raspund cu un print screen, ca sa va rezolvati problema. 503
Trebuie sa puneti valoarea exceptat la bifa cu calculul la minim. Casutele sunt dupa cnp-ul angajatului

MISANA
24 April 2019, 12:53
cu scuzele de rigoare, ca nu am precizat de la inceput !

multumesc mult!
Sarbatori fericite!