PDA

View Full Version : Eroare dupa instalare casa marcat



Aldo
06 March 2019, 13:23
Distribuitorul mi-a instalat casa de marcat noua (Datecs DP150). De atunci, la inchidere de luna imi spune ca nu gaseste descriere contabila pentru CEC/CARD/TICHETE si cont debitor necunoscut pentru monetar. Am avut ceva discutii in contradictoriu cu el in legatura cu abonamentul si acuma ca sa imi modifice ce nu a facut bine, vrea sa se conecteze la mine si sa ma taxeze. Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna ce sa fac?

testing
06 March 2019, 20:49
Sper sa te ajute urmatoarea imagine:
485

Aldo
06 March 2019, 21:56
Da, m-a ajutat. Multumesc frumos.
Dar, mai am o intrebare: aste se poate seta de undeva din constante, sau este nevoie ca la fiecare monetar sa se seteze?

DragosE_WT
07 March 2019, 09:37
Se autosalveaza ultima alegere.

Aldo
07 March 2019, 09:47
Multumesc. Mie nu mi-a facut asa. A trebuit sa iau fiecare monetar in parte si sa setez contul. O sa vad la viitoarele. Poate l;a cele vechi, fiind deja facute, s-a comportat asa..

DragosE_WT
08 March 2019, 10:15
Da, la cele deja generate, nu modifica nimic; doar la cele care se vor genera de la 0.

karina
04 September 2019, 14:18
Buna ziua, pentru case de marcat DATECS DP25 (model nou) a reusit cineva sa obtina fisierul txt pentru care se poate face apoi upload din mentor? Am vazut ca in Mentor Monetare exista posibilitatea de "Preluare Z case offline Datecs*" Stiti cumva cum functioneaza?

DragosE_WT
09 September 2019, 15:42
Pe modelele mai vechi, cand preluai vanzarile de pe case offline, le salva intr-un tabel, lucru care iti permitea sa refaci monetare ulterior.