PDA

View Full Version : adaugare firma noua in WINMENTOR



ionela11
04 February 2019, 11:16
Buna ziua,

Pot adauga o firma noua in winmentor si sa operez salariile si ce documente am pe ianuarie ....a spus ca mai dureaza pana imi trimite baza de date. Daca adaug firma si operea salariile si ce acte am , in momentul cand preiau baza de date mi se sterge/ suprapune ce am operat eu?

Multumesc

Irina
04 February 2019, 11:56
Nu veti putea niciodata cumula doua firme in mentor. Nu vor coincide codurile in table. Orice salvare restaurata va sterge toate datele pe care le veti introduce dvs.

ionela11
04 February 2019, 12:00
am inteles...multumesc

Dar daca imi trimite baza de date o pun la mine pe calculator....si daca ea mai face modificari intre timp , ca nu e definitiva baza de date...si o copii iar la mine in calculator....imi afecteaza/ imi sterge ce am lucrat eu pe luna ianuarie?


Dar daca imi trimite doar balanta cu solduri si o introduc la decembrie...este ok?....sa pot lucra peste

Irina
04 February 2019, 13:17
Evident ca da, dupa cum v-am spus orice salvare/restaurare aduce datele de pe salvare, nu se pastreaza ce lucrati dvs.
Puteti face initializare cu soldurile pe conturi pentru salarii si sa lucrati dvs de acolo, dar la fel va spun, nu veti putea restaura ceea ce trimite colega.