PDA

View Full Version : Cont eronat in fisa de partener



alexadi
07 August 2018, 14:13
Am si eu urmatoarea situatie o factura de la bcr leasing la care in balanta nu exista contul 168.07 in parteneri cand dau a aleg analiticul nu apare contul 168.07 dar daca pun bifa pe indiferent de conturi apre in loc de contul 666 la dobanda contul 168.07 (a se vedea print screen-ul atasta), daca ma duc tot in parteneri /balanta sintetica parteneri aceeasi problema la tipul contabil nu apare contul 168.07 cum este si corect daca pun insa bifa pe: indiferent de tip contabil pe da imi face aceeasi figura imi afiseaza si rulaj pe contul 168.07 ce anume pot face ca sa nu mai fie asa eroarea.
Partenerul este de leasing, in comercial contractul de leasing este setat la leasing simplificat Da 445

Solomon Silvia
08 August 2018, 11:25
In configurarea contabila a partenerului aveti acest cont 168.07 trecut pe una din rubrici?

alexadi
08 August 2018, 12:01
Am trecut pe una din rubrici contul 168.07. Eu firmele le-am deschis cu o ajutorul unei firme sablon ca sa am toate configurarile identice, si e ciudat ca e singura firma la care imi face aceasta problema.

PS: am incercat sa scot din configurarea partenerului contul si imi arata suma in parteneri fara cont imi arata .... la numele contului