PDA

View Full Version : Decontare transport salariati - suma fixa - zilnica



DonLucky
22 March 2018, 11:50
Buna ziua,
Societatea noastra va plati salariatilor, lunar, o suma reprezentand transporul la si de la locul de munca.
Suma va fi determinata in functie de zilele in care vine la serviciu / lucreaza (- ca la tichetele de masa).
Concret : 1 bilet CTP = 2 lei => salariatul va primi 4 lei pt. fiecare zi in care vine la serviciu.
Ne poate ajuta aplicatia Winmentor la calculul sumelor cuvenite fiecarui salariat ?

Irina
22 March 2018, 11:58
Folositi acelasi meniu: drepturi in natura/sume asimilate salariilor. Configurati o pozitie noua cu 4 lei pentru fiecare zi lucrata ca la tichete.

DonLucky
22 March 2018, 12:22
Am de asociat un articol noii pozitii create. Acesta ar trebui sa fie de tip stoc .. Cred ca-mi scapa ceva ..

Nota contabila pe care as vrea sa o faca aplicatia : 624 = 512.05

Irina
22 March 2018, 12:45
Nu cred ca inteleg, cumparati dvs biletele sau doar acordati suma pentru transport?

DonLucky
22 March 2018, 12:50
Vom acorda o suma neimpozabila (stabilita in functie de distanta fata de locul de munca). Un salariat va primi 4 lei , altul 6 lei , altul 8 lei / zi , s.a.m.d. .

Irina
22 March 2018, 13:13
Pai atunci ce legatura are cu articolul tip stoc?
daca sumele sunt diferite, si in meniu va trebui sa faceti pozitii diferite.

DonLucky
22 March 2018, 13:18
Nu ar fi o problema mai multor pozitii.
Intrebarea e daca pot sa calculez astfel de valori si daca programul imi permite sa setez nota contabila mentionata mai jos.

Irina
22 March 2018, 13:48
Conturile de cheltuieli la salarii se trec in constantele de la personal salarizare, constante de contabilizare, dar nu cred ca poate fi schimbat vreun cont aici. Nu as vedea cum.