PDA

View Full Version : Factura iesire din import blocata



mariana_isachi
16 March 2018, 17:04
Buna ziua,

In lista iesiri din import, am modificat o factura, dupa care in momentul in care am iesit din macheta, apare in lista cu iesiri, insa atunci cand o selectez, nu este activ butonul de stergere. Avand in vedere acest aspect, mi s-a parut cam suspect, deoarece, daca selectam alta factura din lista, butonul de stergere se activa.
Am incercat sa adaug o factura noua de iesire, iar cand se deschide macheta, apare automat articolul cu pretul aferent, din factura care nu se putea sterge.
Daca sterg acest articol, imi apare la total cu "-" suma aferenta articolului sters. Mentionez ca factura respectiva (la care nu se activeaza butonul de stergere), nu a fost blocata/anulata deloc.
Am incercat verificare structuri, reindexari, refacere stocuri/solduri, deblocare acces, reconstituire iesiri...

Acest lucru se intampla doar la firma in cauza. La celelalte firme, macheta iesiri din import functioneaza fara probleme.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

DragosE_WT
19 March 2018, 07:56
Acea factura s-a salvat in baza de date avand cod 0. Rugati pe distribuitorul dvs (sau cineva care se pricepe) sa deschida tabelele de iesiri cu un editor si sa editeze acel rand.