PDA

View Full Version : problema doar pe stat de plata (nu si in decl sau conta) la part-time cu baza minima



Iulia Ruxandra
27 February 2018, 10:54
Buna tuturor!

Am un contract de munca cu part-time, 2 h, la care pe statul de plata imi apare brut 475, cas 475, ceea ce nu este ok. restul sunt ok (cass, ded, imp, net).
Am facut toate setarile noi necesare si nu mai am nici o solutie..

Multumesc !

Irina
27 February 2018, 11:11
Coincidenta dar salariul dvs este egal cu cas pentru baza minima, suma fiind de altfel corecta, doar ca e impartita intre angajat si angajator. Nu am reusit inca sa modificam listele din program si nici tipizatele din declaratii, ne-am grabit sa scoatem versiune pentru a depune utilizatorii declaratia.

Iulia Ruxandra
27 February 2018, 12:03
Multumesc pentru raspunsul prompt!

Oare in cat timp se vor modifica listele? Sunt presata sa dau statul de plata si cred ca nu sunt singura....

Multumesc!

Irina
27 February 2018, 12:12
Asta nu stiu sa va spun, sunt mai multe corectii de facut pe liste, lista likidare nu e singura.

Iulia Ruxandra
13 March 2018, 16:34
Asta nu stiu sa va spun, sunt mai multe corectii de facut pe liste, lista likidare nu e singura.

Buna din nou!

Am facut actualizarea la versiunea din 09.03, am dat recalcul salarii si tot asa e salarul angajatului cu part-time... Oare ar mai trebuie sa modific ceva? (am dat refacere structuri, actualizare liste)

Multumesc mult!

Irina
13 March 2018, 17:05
Daca e vorba de liste, ele nu au intrat in lucru. Prioritatea a fost calculul salariilor pentru oug 8/2018, adica plafonarea cas.

Iulia Ruxandra
12 April 2018, 11:48
Daca e vorba de liste, ele nu au intrat in lucru. Prioritatea a fost calculul salariilor pentru oug 8/2018, adica plafonarea cas.

Buna ziua!

Oare mai stiti ceva de repararea listei de plata? Deja e a treia luna cand nu pot preda statul de plata conducerii, iar semnarea statului de plata de catre angajati (nu a fluturasilor) era un obicei sfant in firma....

Va rog spuneti-mi ca macar s-a inceput lucrul la liste....

Multumesc!

Solomon Silvia
16 April 2018, 10:57
Incercam ca in prima versiune oficiala ce va fi postata pe site sa includem si modificarile din liste.