PDA

View Full Version : deduceri salarii



speedcontab
22 February 2018, 16:59
buna ziua. pe ultimele variante de program/declaratii nu imi preia persoanele in intretinere cu deducerea aferenta. toata lumea are deducere 510 lei.
iar la contract part time cumul functie imi da eroare...
daca v-ati confruntat si stiti ce nu stiu eu sa fac, sau nu mai vad ca sunt capie, va raman datoare pentru ajutor.

Irina
22 February 2018, 17:08
Ati introdus singura valorile de la deduceri generale? Copiati ca sa fiti mai sigura din NEW/LUNA tabla DEDGEN si DEDGEN1 la nivel de luna ianuarie, dati o verificare de structuri pe luna respectiva si recalcul.

speedcontab
22 February 2018, 17:12
nu le am introdus, le am copiat. am dat acum o verificare structuri. multumesc mult si revin sa va spun daca e ok. am capiat facand declaratii 112 de mana, clientii mei dorind sa si achite darile... o sa le faca statuie olguta.

speedcontab
22 February 2018, 17:23
A: asigurat (3) [idAsig = 3] sectiune asiguratA (1)
Contributie Individuala SANATATE diferita de suma calculata
atentionare regula: S25: A_12 (48) = round(Max(A_11,salmin*A_8/NZL) * CIsan) (190)
A: asigurat (3) [idAsig = 3] sectiune asiguratA (1)
Contributie Individuala ASIGURARI SOCIALE diferita de suma calculata
atentionare regula: S27: A_14 (119) = round(Max(A_13,salmin*A_8/NZL) * CIpens)(475)
E: asigurat (3) [idAsig = 3] sectiune asiguratE3 (1)
Campul E3_11 se completeaza doar pentru functia de baza
eroare regula: S132: E3_11 se completeaza doar pentru E3_3=1


Am ramas cu asta - provine de la un part time 2 ore, cumul functie. Are 8 ore in alta parte. S-a rezolvat cu dducerile dupa ce am facut ce mi-ati scris mai sus si multumesc inca odata.

speedcontab
22 February 2018, 17:33
Rezolvat. Depusa cu atentionari. Multumesc mult!