PDA

View Full Version : Preluare din alte aplicatii



speedcontab
04 December 2017, 10:48
Buna ziua!
As dori sa stiu daca cineva foloseste vreun program anume de stocuri din care preia in winmentor. Vreau sa fac acelasi lucru pentru unii dintre clientii mei si nu stiu ce sa aleg. Va multumesc in avans pentru raspuns.
Totodata, daca cineva isi poate pierde ceva timp cu mine sa imi spuna exact "cum se face" preluarea txt urilor din alte aplicatii, ii raman profund recunoscatoare. Ma chinui de vreo doua saptamani si vad ca nu ma pricep in totalitate, am niste erori la preluare facturi intrare/iesire.

Irina
04 December 2017, 16:33
Tot ce va pot spune este ca toate fisierele txt folosite pentru importul din alte aplicatii trebuie sa aiba structura recomandata. ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/08_Structuri%20import%20din%20alte%20aplicatii/
Puteti apela si la distribuitorul dvs sa va ajute cu erorile de la preluarea facturilor.

alexadi
04 December 2017, 17:17
Ar mai fi si acest topic unde de-a lungul timpului s-au rezolvat multe probleme punctuale legate de erorile de la import din alte aplicatii. Poate dupa ce il parcurgi mai reusesti sa scapi de erori si daca mai e poti intreba puctual in acel topic, ca sa aveam informatia toata intr-un singur loc. http://portal.winmentor.ro/forum/showthread.php?80-Import-date-din-alte-aplicatii/page12

speedcontab
06 December 2017, 08:21
Va multumesc. Am rezolvat 90% din ele.