PDA

View Full Version : D 112 August 2017 CAS angajator 1 pentru SRL-D



Gabriel Mihalcea
20 September 2017, 19:28
Buna ziua,

In WMentor pentru 3 contracte cu facilitate SRL-D calculul CAS angajator este corect (adica 0 lei de plata), in contributii sinteza apare 1 leu de plata (nu ma deranjeaza, nu-l platesc) iar in declaratia 112 tot 1 leu. Pana la versiunea curenta aveam 1 leu de plata in contributii sinteza dar nu prelua in D 112. Ce trebuie sa fac sa apara in D112 CAS angajator cu 0 lei ? Merci de ajutor.

Solomon Silvia
21 September 2017, 09:29
Luati legatura cu un consultant WinMENTOR pentru a vedea motivul pentru care va apare suma respectiva de plata.

Irina
22 September 2017, 13:41
S-a indentificat problema, am trimis-o la programare, vom remedia in versiunile urmatoare. Daca puteti deschideti xml-ul generat de programul nostru cu notepad, probabil aveti un camp numit C1_T3 cu valoarea 1 leu, stergeti si incercati o validare. Asta ca sa puteti depune declaratia in timp util.

Gabriel Mihalcea
22 September 2017, 16:09
Multumesc pentru raspuns. Asa facusem si eu, cu mentiunea ca XML-ul trebuie modificat in trei locuri: total plata firma, CAS angajator si C1_T3.

Mai am o nedumerire. La SRL-D primesc atentionare desi n-ar trebui la fond sanatate angajator. Daca pentru un salariat cu timp partial fara alte contracte la terti baza de calcul este 1450 suma de plata 75 lei, mentorul calculeaza corect 75 lei, preia corect in D112 dar la validare primesc atentionare regula A21.13 suma introdusa (75) = suma calculata conform regulii (19). Pai regula nu e aia de-am zis-o eu mai sus ? In mod normal n-ar trebui sa primesc atentionare de vreme ce eu chiar declar si platesc 75 lei.

Irina
25 September 2017, 11:26
Pentru cazurile care sunt trecute la exceptii in ordinul cu normele pentru oug 4 duk integrator nu a scos versiune updatata. Asteptam si noi modificarile lor. Momentan ne sfatuim clientii sa depuna cu atentionare si sa aiba la dosarul de personal declaratia pe proprie raspundere a angajatului care realizeaza in alta parte venituri.

Gabriel Mihalcea
25 September 2017, 18:19
Merci. Depus cu atentionare, anexat declaratie.

cdcd
08 October 2017, 18:19
Buna ziua,
Si mie mi-a aparut 1 leu la CAS angajator la SRL-D, dar am sters contributia din conditii salarizare.
Sper sa nu uit sa o adaug inapoi cand nu va mai fi SRL-D.
Diana.

Solomon Silvia
09 October 2017, 09:56
Problema de la SRL-D s-a corectat, astfel incat pe viitor nu veti mai avea probleme. Urmeaza sa fie lansata o noua versiune.

cdcd
09 October 2017, 15:02
Multumesc.