PDA

View Full Version : operator facturare "blind"



alexadi
28 July 2017, 11:06
Am si eu o intreabare, vreau sa imi fac un operator de facturare "Blind" care sa poata emite doar facturi clineti si chitante, am tot taiat drepturi in winmentor si nu am reusit sa il fac sa nu imi vada ultimul pret de intrare care apare la facturi clienti cand introduce cantitatea facturata cum pot sa fac sa nu mai vada acest ultim pret? 379
La constantele la gramada cum fac sa nu aiba acces ca nu am reusit sa gasesc cum sa ii tai accesul la ele si sa ii las la constantele utilizatorului dreptul.
Multumesc pentru ajutor

Irina
28 July 2017, 11:17
Categoria blind nu permite utilizatorului sa vada astfel de preturi. Doar ca setarea categoriei nu se face din drepturile de utilizator si constante se face cu click dreapta pe categoriile de utilizatori. 380 Recomandarea mea este sa creati o categorie anume pentru blind, odata setata caracteristica nu mai poate fi schimbata.

alexadi
28 July 2017, 11:44
Mersi mult pentru raspuns, facusem o categorie, taiasem drepturi in aceea categorie (cu da si nu la salarii, intarri, etc, ), dar nu reuseam, am vazut in poza atasata de dumneavoastra ca trebuia sa il selectez cu click dreapta si sa ii aleg bliaind

alexadi
28 July 2017, 11:48
post dublat din eroare de browser