PDA

View Full Version : Cum pot sa aduc la restaurare formularele de listare pentru facturi



George2017
28 June 2017, 13:32
Buna ziua,
Doresc sa aduc de pe un alt calculator salvarea la o firma dar cu tot cu formularele de listare al facturilor si listele de acolo, fara sa risc de a pierde de pe calculatorul unde fac restaurarea, formularele actuale.

Multumesc,

MARIA
28 June 2017, 13:49
Cred ca poti asa (dar fa o incercare inainte) :
Service/Diverse/ Salvare date firma si bifeaza toate optiunile. Apoi fa importul cu salvarea asta.

George2017
28 June 2017, 14:07
ok, dar cine-mi garanteaza ca nu pierd listele si rapoartele aici pe calculatorul unde fac importul...

alexadi
28 June 2017, 14:11
Eu zic 2 utilizatori fiecare cu listele lui. Nu e prea facil dar cred ca se poate muta listarile salvate din vechiul pc in configurarile noului utilizator in noul pc. si asa ai listele pastrate pentru fiecare separat.

Irina
28 June 2017, 14:14
Orice restaurare de liste va inlocui complet listele existente pe un calculator. Varianta cu 2 useri si cu director pentru liste preferentiale e cea mai buna. Faceti un director pe care il veti trece in manager liste.

George2017
28 June 2017, 14:57
Am descoperit, se face export si import pt fiecare formular, sau lista in parte, si functioneaza!

alexadi
28 June 2017, 15:55
Asta e altceva, noi vorbeam mai devreme de toate rapoartele din mentor odata, mare atentie la denumiri sa nu le suprascrii, si e fezabila la cateva rapoarte nu cateva sute.