PDA

View Full Version : Ridicare numerar



alexadi
30 March 2017, 19:05
Buna seara,
Am si eu nevoie de un ajutor poate e cineva mai inventiv ca mine si reuseste sa ma ajute. Am mai multe firme si unele firme chiar cu mai multe conturi de banca din care se fac ridicari de numerar si ma trezesc ca la finele unei luni am de facut si transferul lor in banca din 581, o idee sa le fac automat sau sa nu mai pierd timpul ca daca sunt 1-2-3 sunt ok dar am firme la care in fiecare luna am peste 20-30 ridicari de numerar pentru care trebuie sa fac operatiunea in oglinda in caserie.
Am transferat zilele acestea sume din 581 catre caserie si am pierdut nici mai mult nici mai putin de 5-6 ore adica o zi de lucru ca sa fac operatiunile in oglinda, era o firma care este trimestriala, neplatitoare de tva si uite asa din august septembrie 2016 pana in ianuarie 2017 am tot facut ridicari de numerar mi s-a luat sincer.
Stie cineva o solutie sa nu mai pired atata timp si sa le fac mai rapid? Ca vorbim totusi de un soft care are niste posibilitati si la care aceste lucruri s-ar putea face automat cu ajutorul unei constante sau macar a unei bife la nivel de operatiune.

alexadi
18 April 2017, 20:18
Chiar nu are nimeni nici o solutie mi se pare un mod de lucru foarte greoi, in conditiile in care dupa restrangerea la maxim a operatiunilor sa ma trezesc ca am in viramente interne 100 de operatiuni pe care trebuie sa le mai reiau inca o data ca sa imi apara in registrul de casa. Asta nu o patesc doar la o firma, sunt singurul care isi doreste sa fie mai eficient?