PDA

View Full Version : Modalitate plata avans



dgcrisbc
14 March 2017, 12:46
Buna ziua,
Am doua intrebari la care va cer ajutorul:
1. Cum putem opera un avans, suplimentar - cand omul doreste sa incaseze o parte suplimentara din salar(din casa), astfel incat sa se vada acest lucru si in flururas?
2. Exista vreo posibilitate ca in registrul de casa sa am informatiile defalcate pe angajati pentru salarii (apare doar linie de salarii, fara sa stim pe ce salariat) - acelasi lucru si la banca. Sa inteleg ca acesta este un mod uzual de lucru - pentru justificarea acelei linii va tb sa mai scot si o lista din modulul de salarii - acolo aparand aceste detalii?

Cu respect,
George D.

Irina
14 March 2017, 13:32
1. Pe macheta de avans puteti adauga o pozitie noua pentru persoana respectiva, nu exista restrictii la numarul de avansuri acordate angajatului. Suma va apare cumulat pe fluturas pe randul de avans.
2. Exista doar o linie pentru platile de la salarii si nu pot fi defalcate pe angajat. Pentru aceasta va rog folositi listele de salarii.

dgcrisbc
14 March 2017, 14:30
Va multumesc pentru suport! Voi testa aceasta varianta. Imi pare rau ca nu se poate defalca - am incerca si ca o fisa pe cont (425, sau 531... si tot nu am detaliile cu privire la salariati)