PDA

View Full Version : Deduceri si impozit salar



mihasefo
09 February 2017, 19:36
Am urmatoarea eroare la salarii:este o firma noua introdusa , iar totul se calculeaza corect pana la unpunct ,adica la deduceri nu apare nimic si nici nu calculeaza impozitul pe salar.Sigur ceva nu am setat bine, dar de 2 zile ma tot chinui si nu gasesc ce am omis.Daca se poate o parare?La celelalte firme care sunt introduse mai demult totul este ok.
Multumesc anticipat.

Solomon Silvia
10 February 2017, 09:39
Verificati daca in Winment - DATA - [Nume prescurtat firma] aveti fisierul Denom.xml, in cazul in care nu exista trebuie sa il creati sau sa il copiati de la alta firma.

mihasefo
10 February 2017, 20:27
este ok , multumesc

anette11
16 March 2017, 20:51
Seara buna! am aceasi eroare la o firma, care nu e noua:
In luna ianuarie 2017, apare deducerea "0" la un angajat, caruia i s-a marit salariul la 01.01.2017; in luna februarie 2017 deducerea este corecta pentru toti angajatii.
Am ratat vreo modificare in constante pentru luna ianuarie? ce este " coeficientul maxim deducere personala" din constante? are vreo legatura?- la noi este setat 3. Mentionez ca am verificat fisierul DATA si avem fisierul Denom.xml pe firma respectiva.

Irina
17 March 2017, 09:07
Poate in luna ianuarie are deducere suspendata in conditii de salarizare. Sau poate nomenclatorul de deduceri personale nu arata la fel. Numai prin comparatie cu luna februarie va puteti da seama unde e problema. Daca situatia persista luati legatura cu distribuitorul sau producatorul sa arunce o privire pe baza de date.