PDA

View Full Version : eroare facturi intare



alexadi
17 December 2016, 12:04
Versiunea de mentor folosita este 831.16 sunt in winmentor/date/intrari/facturi adaug o noua factura apas pe furnizor aleg furnizorul sau dau apas e pusa sa ies din lista de alegere a furnizorului (ori dau esc de la tastatura) si apas tasta F4 pe accelerator si primesc aceasta eroare 314 (am patit de mai multe ori acest lucru uneori chiar la prima factura cand intru in program si apas direct pe F4 cel mult ma lasa sa introduc pretul si cand dau enter imi da eroare de mai devreme) apas pe ok si nu mai pot continua ca imi aparea urmatoarea eroare la adaugara unui nou document 315 aceeasi eroare o primesc si cand apas pe usile de iesire din program. Deschid task managerul si sunt mai multe erori de cate ori am apasat pe ok de a inchide eroarea din poza eroare 2 inchid eroarile cu end task si dupa inchiderea tututror erorilor chiar daca la un moment dat imi deschide o o noua fereastra cu aceasi eroare le pot inchide pe toate dupa aceea pot intra in mentor si la intrarea in facturi primesc eroare 316 dau ok si pot introduce documentele. Am primit aceste erori de cam 6 ori astazi in interval de 30 minute.

PS: Toate facturile sunt de stornare si de cele mai multe ori eroare era la facturi cu tva 24%.