PDA

View Full Version : Export informatii facturi



Maderomania
10 December 2016, 19:53
Buna Seara,

Am dori sa stim daca exista vreo posibilitate de a exporta in format xls sau csv informatiile din facturile emise pe parcursul unei perioade de timp. Aceste informatii ne-ar ajuta in generarea awb-urilor pentru alti curieri decat cargus.

Multumim de ajutor,

Cristi Birzu

alexadi
11 December 2016, 11:56
Exportul in winmentor este facil si usor si in mai multe tipuri de fisiere. Cred ca poti incerca un export din Winemntor/LIste/Miscari/Iesiri sau Iesiri Sinteza si din acesteqa vezi care raport te ajuta din sublistele acestora. Sa zicem ca ai ales Iesiri sinteza si de acolo Lista iesirilor (sinteza) dai click pe lista pe urma setezi ce informatii sa iti afiseaza (perioada tipuri de facturi etc) si dai ok iti apare lista la ecran. Aceasta lista o poti personaliza ca sa iti arate coloanele care te intereseaza si o poti si salva ca o lista personalizata daca e varianta extins la winmentor iar pe urma click dreapta pe lista respectiva si iti apre o fereasta cu diverse submeniuri acolo alegi export si pe urma ti se deschide fereastra de export. si alegi numele fisierului, in ce folder sa ti-l exporte ce format sa il exporte, etc. Tot in acest meniu cu click dreapta daca alegi configurare coloane iti poti configura tu coloanele le afiseaza raportul ordinea lor etc. Am atasat si o imagine unde apar toate meniurile de am vorbit eu de ele 311

Maderomania
11 December 2016, 21:59
Multumesc fain de raspuns, vom incerca varianta propusa.