PDA

View Full Version : completare nr. de telefon in d394 si date declarant



iuliana constantin
05 December 2016, 15:24
trecand peste erorile:
1.la achizitii cu bonuri fiscale , tva este inclus in baza de impozitare
2.nu se preia o factura catre ( factura de iesiri ) un partener non-ue caruia i-am prestat un serviciu cu locul prestarii in RO .- aici astept varianta care sa rezolve cazul ,

ne dorim mult si va rugam sa lucrati in sensul de a se prelua automat in d 394 a :
1. telefonului societatii raportoare
2. datele persoanei care intocmeste declaratia .

In ce priveste facturile emise ( iesiri )in numele prestatorului (RO ) de catre beneficiarul din UE , cred ca nici nu trebuie raportate in d394 ca plaja de facturi avand in vedere ca acestea se raporteaza in d 390 ,

Solomon Silvia
05 December 2016, 15:45
1. Probabil dvs. folositi o versiune mai veche, in Declaratii 195.00 problema este rezolvata.
2. Se preia in sectiunea F daca codul fiscal al partenerului are indicativul auto inclus (ceea ce atesta ca e platitor de TVA)
3. Telefonul a fost mereu posibil sa il completati in Datele firmei - Tab: Adresa
4. "In ce priveste facturile emise ( iesiri )in numele prestatorului (RO ) de catre beneficiarul din UE , cred ca nici nu trebuie raportate in d394 ca plaja de facturi avand in vedere ca acestea se raporteaza in d 390 ," - la fel versiune veche