PDA

View Full Version : trezorerie



micudaniel
27 May 2009, 11:31
In cazul unei operatiuni in banca, retur avans incasat de la un client, imi face o nota contabila cu minus. Este vreo posibilitate in mentor ca aceasta nota sa apara in negru?

adi_ciobotaru
27 May 2009, 15:39
Vezi ca am mai scris intr-o postare de pe undeva pe acest forum... seteaza-ti constanta de trezorerie nr. 0.02, "contabilizare retur avans client si furnizor"... cred ca la aceasta "problema" te refereai, nu?

micudaniel
28 May 2009, 10:17
Multumesc oricum pentru informatie, chiar m-am uitat pe forum dar nu mi-a sarit in ochi.:)

VLAD ROXANA
03 November 2010, 16:12
cum sta treaba cu statele de salari mai exact care sunt pasi pe care trebui sa ii fac in mentor:confused:

ada
18 November 2010, 11:07
Spune-ti mai clar ce anume va intereseaza la statele de salarii, sau ce anume ati dori sa inregistrati in mentor ca sa va apara in state?

VLAD ROXANA
27 December 2010, 14:39
ma interesa preluarea datelor angajatilor si introducerea sau scoaterea unui angajat nou(la statele de plata)
:eek:

ada
28 December 2010, 12:42
Ok, nu cred ca are rost sa ma apuc eu sa scriu aici toata procedura de la salarii, cand cei de la mentor au inclus de o bucata de vreme in programul lor un help, din punctul meu de vedere, f bine structurat si explicit. De asemenea si pe ftp2:/WinMENTOR Documentatie/03_ghid utilizare/ gasiti instructiuni pentru salarii. Daca, dupa ce studiati aceasta documentatie, mai aveti nelamuriri ma gasiti pe forum pentru informatii. :)