PDA

View Full Version : informatii suplimentare la plati



alexadi
01 November 2016, 19:03
Stiu ca la plati (casa banca, compensare,etc) la clienti apare in fereastra de alegere facturi in coloana informatii suplimentare trecut punctul de lucru al clientului.
Intrebarea e cum pot face ca sa imi aduca acolo aceeasi informatie dar la furnizori. Ma intereseaza pentru ca factura este emisa de punctul de lucru trebuie sa ii platesc punctului de lucru pe codul lui fiscal si pe contul lui de banca iar in tva normal ca apare pe codul mare al firmei. atasez imaginea ca sa fie explicit despre ce coloana vorbesc. 284
Cazul concret este asa: Codul fiscal pentru tva: Este al CFR SA pentru toate facturile emise din orice reginonala a tari, plata trebuie sa o fac in contul regionalei, in momentul de fata la plati este destul de anevoios sa stau sa identific plata pe fiecare regionala in momentul contarii in winmentor (are clientul meu o situatie in excel si dupa aceea ma mai ghidez caci nu am nici o posibilitate in winemntor ca sa imi aduc si informatii despre regionala)

PS: banuiesc ca nu sunt singurul in situatia aceasta de a avea nevoie sa stie care sunt situatiile pe fiecare punct de lucru. La un inventar si un extras de sold cu o entitate cum este CFR este un chin caci ei vor sa fac punctaj pe fiecare regionala adica fiecare punct de lucru cea ce nu am posibilitatea decat sa le export in excel si sa le prelucrez manual si nu e prea placut cand sunt multe facturi.

Irina
02 November 2016, 13:56
Diferenta pleaca de la inregistrarile originale. Pe factura de iesire, selectati sediul partenerului, pe macheta de facturi intrare nu este disponibila informatia. Deci nici mai departe pe macheta de casa nu are de unde sa va aduca aceasta informatie.