PDA

View Full Version : Monetar cu valoarea 0



MARIA
31 October 2016, 15:46
Buna ziua
Cum se inregistreaza un monetar cu valoarea 0?
Pana acum nu am avut asemena cazuri si nu mi-l inregistreaza?
Folosesc carnetele de documente din mentor pentru monetare deci nu pot sa sar peste el.
Multumesc anticipat.

Irina
31 October 2016, 15:52
Programul permite si inregistrarea monetarelor cu valoarea 0. Probabil aveti setate constante care nu va permit dvs acest lucru. Constantele care v-ar interesa sunt : Monetarul descarca doar la pretul de vanzare sau Vanzari pe monetare pret vanzare=pret inregistrare. Puneti-le pe nu.

MARIA
01 November 2016, 11:07
Am facut aceste modificari dar tot nu imi permite salvare monetar cu 0. Imi cere sa introduc articole?

Irina
01 November 2016, 11:56
Nu m-am gandit ca vreti monetar fara articol. Firesc este sa aveti articol cu valoarea 0....nu vad la ce v-ar folosi un astfel de monetar fara articol. Folositi un articol generic fara descarcare....

MARIA
01 November 2016, 12:03
S-a scot de la casa un monetar in mod normal si din greseala s-a mai scos unul, imediat dupa. Evident cel de-al doilea a fost cu valoare 0.
Daca blochez acest monetar se poate intampla ceva?

Irina
01 November 2016, 12:28
Eu zic ca va ramane solutia cu un articol generic fara descarcare...altfel nu vad cum ati putea bloca numarul

MARIA
01 November 2016, 12:37
Ma refeream la butonul blocat de langa anulare document (stanga sus in macheta de maonetare). Nu ma poate ajuta in acest caz?

Irina
01 November 2016, 12:45
Chiar daca vreti sa il puneti pe blocat, tot vrea articol pe el.

MARIA
01 November 2016, 12:56
Da asa este, am incercat si eu intre timp.
Ramane solutia cu articol generic.
Multumesc pentru raspunsuri.