PDA

View Full Version : transfer firma



ally_f5
22 August 2016, 22:36
Buna seara, va rog sa ma indrumati cum sa procedez in urmatoarea situatie.
pe pc am instalat winmentor si tin evidenta la mai multe firme. la una din firme am facut salvare de date toata firma si am salvat pe stick.
vreau ca aceasta firma sa o transfer pe laptop, unde am instalat winmentor cu alta cheie.
care sunt pasii de transfer a firmei? multumesc

Irina
23 August 2016, 09:39
Daca ati instalat mentorul pe noul calculator cel mai simplu mi se pare mie sa dezarhivati salvarea, faceti un director in Winment cu o denumire care va deveni si denumirea prescurtata a firmei, si copiati totul din arhiva aici. Apoi in mentor, mergeti pe procedura creare firma noua, adaugati jos la denumirea prescurtata exact aceeasi denumire ca si a directorului din Winment si creati firma. O sa va vada direct firma si trebuie doar sa faceti verificarea de structuri.
A doua varianta este sa folositi executabilul de restaurare, care se instaleaza automat in directorul winment la install. Dar tot trebuie sa va creati un director cu denumirea prescurtata a firmei.

ally_f5
24 August 2016, 14:19
multumesc frumos pentru indrumari, am ales prima varianta, totul a fost ok pana acum, rulez verificarea de structuri si e gata.