PDA

View Full Version : liste jurnal vanzari/cumparari TVA la incasare



uracort
29 June 2016, 14:32
Buna ziua!
Vin cu rugamintea daca poate cineva sa ataseze liste jurnal vanzari/cumparari configurate complet si corect pentru TVA la incasare.
Multumesc frumos pentru ajutor !

Solomon Silvia
30 June 2016, 14:25
Aici gasiti configurari pentru jurnal vanzari:
ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Documentatie/05_solutii/02_MENTOR/TVA%20la%20incasare/Configurari_jurnal%20cumparari_vanzari/
In cazul in care configurarile existente nu le mai folositi, se poate da din Liste - Unelte - Manager Liste - (alegeti jurnal) - Configurari implicite - si vor aparea configurarile pentru jurnal cumparari/vanzari (pentru fiecare tip de jurnal in parte se repeta procedura)

uracort
01 July 2016, 10:11
Multumesc frumos !

alexadi
04 October 2016, 16:21
Am si eu o intrebare referitoare la jurnalul de vanzari cum fac ca sa nu imi mai aduca in jurnal acele sume de a 4-5 zecimala in coloana de tva de incasat neexigibil si nici facturile aferente acestora. Am trecut de ceva timp de la tva la incasare la tva normal si acum nu mai am nici o factura de incasat (ultimele ramasite au fost incasate in luna septembrie 2016) si imi raman niste facturi care au suma 0.00 dar daca pun 6-7 zecimale imi arata sume. Am incercat sa le fac stingere datorii nesemnificative din trezorerie dar nu am reusit. Stie cineva o solutie?

Solomon Silvia
05 October 2016, 10:42
Cand veti face rupere de firma veti corecta in solduri initiale