PDA

View Full Version : Fisa partener



Aldo
29 June 2016, 10:17
Am un client care mi-a achitat un avans la inceputul anului. Acuma imi cere o fisa de partener in care sa fie specificate toate operatiunile (facturi, si plati sau compensari). Nu pot sa generez aceasta fisa din Liste/Parteneri/fisa partener pentru ca acolo imi arata avansurile fara TVA. De unde pot sa generez o situatie care sa arate toate operatiunile cu acea firma, inclusiv avansurile cu tot cu TVA, sau cum o pot configura pe aceasta?

MARIA
30 June 2016, 11:17
Mie imi arata in fisa partener avansurile cu TVA. Daca doresti iti trimit lista aici nu ma lasa sa le atasez.

Aldo
30 June 2016, 11:28
Mie imi arata in fisa partener avansurile cu TVA. Daca doresti iti trimit lista aici nu ma lasa sa le atasez.
Da, te rog sa imi trimiti lista pe adresa: aldo@baupro.ro
Multumesc anticipat

Irina
30 June 2016, 11:39
Depinde si pe ce cont selectati dvs sa va genereze lista. Daca e 419 e normal sa fie fara tva....

MARIA
30 June 2016, 11:55
Trimis.
Factura de avans are contarile:
411 419 50
411 442.07 10
iar in fisa partener am totalul de 60 lei.

Aldo
08 July 2016, 11:13
Deci, nu ma poate ajuta nimeni. Vreau o fisa de partener in care sa imi arate absolut toate operatiunile cu firma respectiva, si sa imi afiseze soldul, cu minus daca mai are achitat avans, Daca dau fisa indiferent de tipul contabil, avansurile le afiseeaza fara tva si soldul il calculeaza in functie de aceste avansuri fara tva, deci nu este cel real. Ex: Primesc 500 lei avans, facturez 100 lei marfa, compensez cu avansul, si vreau o fisa care sa imi arate la sold -400 lei, sa pot sa dau aceasta fisa la partener si sa se vada ca mai are 400 lei avans la mine.