PDA

View Full Version : Facturi la avize pe puncte de lucru



Aldo
02 June 2016, 13:09
Am un client, constructor, cu mai multe santiere. Acestea doreste factura separata pe fiecare santier. Marfa o trimit pe santier cu aviz pe punctul de lucru respectiv. Periodic, intocmesc factura la avize. Nu pot vedea niciunde ce avize sunt nefacturate, trebuie ca in factura sa aleg fiecare punct de lucru in parte ca sa vad daca are avize nefacturate. Nici macar in liste (Facturi de intocmit), nu pot configura sa-mi afiseze punctele de lucru. Daca am 50 de puncte de lucru (santiere), imi ia mult timp sa aleg fiecare punct de lucru ca sa vad daca are vreun aviz nefacturat. Am vreo solutie?

alexadi
03 June 2016, 15:39
In liste/parteneri/facturi de intocmit stiu ca exista si coloana: "Sediu locatie client" iar cu aceasta coloana afisata si cu o ordonare in functie de aceasta coloana eu zic ca ai reusi sa faci o lista cu fiecare aviz ce trebuie facturat la fiecare locatie. Eu am acuma 811.02 ca versiune de winmentor.

Aldo
06 June 2016, 19:15
Da. Exista "sediu locatie client", dar nu afiseaza puncul de lucru. Coloana e goala.

alexadi
07 June 2016, 09:25
Eu folosesc versiunea 811.02 (pt ca aveam eroare la orice inactivite de fereastra mentor) si uite in jpg setarile de la parteneri si coloana din fisa cum imi aduce. Am facut rapid intr-o baza de test, ca sa nu stau sa caut firma la care am aceasta situatie.
252253