PDA

View Full Version : Eroare emitere bon de casa din comenzi clienti



Aldo
01 June 2016, 23:02
251
Daca, din comenzi clienti se incearca emiterea unui bon de casa a unor produse cu atribut, in bonul de casa se aduce acel produs de atatea ori de cate apare in comanda clienti, dar cu cantitatea insumata, la fiecare produs. Un exzemplu mai clar, in imaginea atasata. Este o eroare care persista de mult timp, si este destul de grava. Pe langa ca se poate incasa mai mult de la client, in urma facturarii unor cantitati mai mari decat cele reale (din comanda client), aceasta situatie duce si la denaturarea stocurilor.
Sper sa nu fie intrebat ce versiune am. Intotdeauna am ultima versiune, fiind abonat la newsletter-ele prin care se anunta aparitia unei versiuni noi.
Si, mai sper ceva: sa nu mi se spuna sa fac o solicitare la WinMentor care va fi rezolvata contra cost...

Irina
02 June 2016, 12:31
Am verificat, aveti dreptate, am trimis la analiza si programare problema dvs. In ceea ce priveste "contra cost-ul" cred ca ati observat ca nu e vorba niciodata de bani cand e vorba de o problema de program, ci doar cand e vorba de dezvoltari pe care unii utilizatori le doresc.

Aldo
02 June 2016, 12:41
Am verificat, aveti dreptate, am trimis la analiza si programare problema dvs. In ceea ce priveste "contra cost-ul" cred ca ati observat ca nu e vorba niciodata de bani cand e vorba de o problema de program, ci doar cand e vorba de dezvoltari pe care unii utilizatori le doresc.

Va multumesc