PDA

View Full Version : Listare autormata



alexadi
26 April 2016, 15:54
Am si eu o intrebare o intrebare care ma macina de cea vreme si anume exista posibilitatea ca in Winmentor sa pot lista in pdf o serie de documente automat. Automat ar insemna pentru mine si sa aleg o lista de documente si apasand un buton si programul sa le genereze ceva gen cum este la generatorul de facturi sau listari facturi si trimitere pe mail. Aceeasi intrebare si pentru salvarea rapoartelor respective in excel.

DragosE_WT
26 April 2016, 16:01
Doar in Enterprise.

alexadi
26 April 2016, 17:21
Mersi pentru raspuns, nu ramane decat sa sper ca v-a aparea la un moment dat o asemenea dezvoltare, la nivel de luna (gen cum este generare facturi si trimitere pe mail), la nivel de firma sau de ce nu la nivel de firme (banuiesc ca acest gen de optiuni firma si nivel de firme ar putea fi incluse in acel modul nou care este in teste cel de administrare). \
E o dezvloare care banuiesc ca ar ajuta multi utilizatori de winmentor.

zeulsuprem
28 April 2016, 14:03
Pentru ca ei sa dezvolte o anumita parte a programului trebuie sa fie destule cereri din partea clientilor. eu le'am cerut ca programul sa scoata automat contracte de munca(CIM), avand toate datele bagate in salarii era chiar simplu doar sa faca un PDF luand modelul de CIM 2016 de pe site de la ITM si doar sa completeze cu datele pe care deja le are in mentor. (saga face asa ceva)
deci daca utilizatorii ar fi mai uniti si coerenti in cereri, poate ca s'ar focusa si ei si ar face diverse modificari ;)
o zi buna!

alexadi
28 April 2016, 17:09
Atunci solutia este ca toti cei care citesc acest thread si considera ca a lista pintr-un click toate documentele dintr-o luna este util si doresc sa nu mai piarda foarte mult timp sa trimita mail la dezvoltare soft de la winmentor poate asa dupa cateva zeci, sute sau poate mii de mailuri sa intre in dezvoltare acest lucru care ne optimizeaza foarte mult timpul.

PS: (Daca se focuseaza ca la declaratia 100 adica peste 1 an, care apropo la softul de spui tu ca face contractele si la care costa updatele anula cat costa si la mentor updatele pentru un singur post de declaratii tot anul, si ca la bilanturi care apropo mereu apar pe ultimii metri cand alti pot genera din primele zile cand apar formularele, atunci o sa avem de asteptat cativa ani)