PDA

View Full Version : Verificare de structuri limitata?



jalexdan
30 November 2015, 20:00
Salut!

Deschid acest subiect in speranta ca se va gasi cineva care a avut aceeasi problema sau cel putin intuieste de unde ar fi problema.

Problema este in felul urmator: se da o baza de date (dimensiunea folderului DATA) de 88 Gb, cu peste 300 firme. La actualizare, verificarea de structuri se opreste dupa aproximativ 90 firme sau echivalentul a 22 Gb de date. (A se vedea eroarea in atasament).

Nu este de la versiune, nu am erori in baza de date. Am investit timp si in a rezolva problema cu ZILIERI.DB, lucru care a fost in zadar. Problema nu era la ultimul fisier cautat. Problema era ca Winmentorul este limitat de ceva anume, astfel incat, pentru a face verificarea de structuri completa, trebuie sa o fac pe bucatele. Adica pe primii 22GB, apoi pe urmatorii 22GB de date etc. Nu mi se pare normal sa fac asta ori de cate ori apare o actualizare noua. Tind sa cred ca este o limitate undeva (poate la BDEAdmin), dar n-am gasit-o.

Multumesc anticipat!

Solomon Silvia
01 December 2015, 10:54
Puteti incerca cu un upgrade de bde (ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/BDE/BDE_Upgrade/ ) sau atunci cand rulati upgrade-ul Mentorului sa optiti antivirusul utilizat.