PDA

View Full Version : Interfata BCS



Aldo
12 November 2015, 16:14
Am reusit sa configurez BCS-ul, sa mut o comanda client de luna trecuta in luna asta. Am exportat in format txt, structura ceruta, apoi l-am importat. Toate bune si frumoase, dar la atribute nu preia nimic. Norocul meu ca nu am sters comanda si am putut sa le introduc de mana. Exista o structura a fisierului prin care sa se poata importa si atributele, sau nu s-a gandit nimeni la amanuntul acesta? La mine se lucreaza mult cu atribute, si chiar ar fi nevoie si de acest camp.

alexadi
13 November 2015, 11:38
La BCS exista multe lipsuri ca elemente de import ca si la importul din aplicatii externe, si eu astept de vro 2 ani niste elemente banale si minimale la import: gen creez articole noi in import dar nu le creeaza gestiunile, tipul contabil (3028,303,371 etc), atribute, cote de tva.
Rezolvarea este exact cum ai spus tu de manuta, sau daca sunt probleme ca cele de mai sus la import iti da eroare se opreste importul te duci in service/conversie/modificare valori si acolo faci modificarile daca sunt multe produse, sau manual direct in nomenclator.