PDA

View Full Version : Cod extern



alexadi
12 October 2015, 19:12
Am o baza de date cu cateva mii de produse (cam spre 10000) si as vrea sa nu mai folosesc codul intern la produse ci codul extern pt a le identifica cu aplicatia de facturare. Exista o posibilitate ca sa le aduc automat din excel in winmentor pe baza codului intern care exista in momentul de fata in winmentor? sau trebuie sa fac manual aceste modificari.

cesca
27 April 2023, 12:04
Buna ziua,as vrea sa sterg toate codurile externe,pot face automat lucrul acesta?

Irina
27 April 2023, 12:31
Avem optiuni pentru modificare valori in service/Conversie dar din pacate nu sunt incluse cod intern si extern deocamdata (sa vad ce putem face pe viitor). Se poate umbla si in tabla direct cu sql dar tine mult de skill urile dvs tehnice si poate ar fi bine sa va ghideze distribuitorul.

cesca
27 April 2023, 14:35
De conversie stiu,dar am vazut ca nu este.Distribuitorul le-a generat,dar de fapt nu am nevoie de ele si mai mult ma incurca,credeam ca exista o posibilitate de golire.

Irina
27 April 2023, 14:40
Pai daca distribuitorul le-a generat fara sa aveti nevoie, tot el sa le stearga. Sigur stie cum, daca nu stie il invatam noi.

alexadi
27 April 2023, 14:49
Singura varianta, asa cum a spus si dna. Irina rulare SQL pe baza de date sau manual, altfel nu.