PDA

View Full Version : Taxa de mediu



mircea
07 January 2009, 15:29
ce solutie simpla aveti pentru taxa de 3% mediu? facturez 100 lei si incasez 97. Normal fac nota contabila sa pun cei 3 lei pe cheltuiala, insa e prea complicat. se mai poate cu compensare direct pe cont...Aveti o solutie MAI simpla(a se citi automata:D)?
:confused:

Irina
06 February 2009, 16:43
Daca intrati pe ftp.winmentor.ro, la rubrica documentatie, veti gasi un document Taxa de mediu. Cred ca va fi f folositor.

Gabi68
16 February 2018, 14:14
Buna.
Nu pot valida livrarea de deseu Fe, cu toate ca, in trecut am mai avut livrare cu taxa de mediu de 3% si totul a decurs fara probleme. Setarile au ramas aceleasi. Imi scrie ca "articolul reprezentand ch. cu taxa de mediu nu are categoria pt care se aplica taxare inversa".
Documentul din ftp.winmentor este posibil sa fie depasit?....Este din 2015...Nu am butonul "facturare taxe"...sau poate nu-l vad...Ma ajutati, va rog, cu niste setari noi?

Multumesc.

Irina
16 February 2018, 14:45
Taxa de mediu pe care o aveti asociata articolului este de asemenea un articol. Daca aveti categorie de taxare inversa pe articolul principal trebuie sa aveti si pentru articolul asociat taxei de mediu.

Irina
16 February 2018, 14:47
Butonul de facturare taxe se afla pe foita alba din coltul dreapta factura.

Gabi68
19 February 2018, 10:29
Multumesc. Am reusit.