PDA

View Full Version : raportare sanatate



carmenb
04 September 2015, 12:32
Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti ce setari ar trebui sa fac pentru ca in declaratia 112, la persoanele revenite din crestere copil, sa apara in loc de data angajarii, data de la care au reluat activitatea.
Va multumesc.

Solomon Silvia
04 September 2015, 12:51
In conditii de salarizare trebuie sa scriete aveti bifa pe DA la Crestere copil si perioada completata. Astfel data start va fi data de plecare de firma iar data stop va fi data de angajare.

carmenb
04 September 2015, 13:44
In acest caz imi apare mesajul de eroare "Neconcordanta intre datele introduse despre concediu crestere copil".
Asta inseamna ca, in cazul in care o persoana se intoarce inainte de a termina cresterea copilului, trebuie sa redeschid toate lunile anterioare (incepand de la intrarea in concediu) pentru a face modificarea datei in rubrica "pana la"?

Solomon Silvia
04 September 2015, 14:51
cum este completat in lunile anterioare si cum doriti sa completati acum?

carmenb
04 September 2015, 15:58
In lunile anterioare este completat de la 29.09.2014 pana la 10.06.2015. Persoana a reluat cu 08.01.2015. Probabil ca la revenire trebuia sa modific pana la 08.01.2015 pentru a putea fi preluata si de casa de sanatate. As dori sa fac modificarea acum dar imi da acel mesaj de eroare.
Mai mult, la revenire am bifat la concediu de crestere copil "nu". Inteleg acum ca nu am procedat corect.