PDA

View Full Version : lista lichidare



adeline_2908
25 April 2009, 11:12
Cum sa fac ca in lista de lichidare sa imi apara compartimentele ordonate ierarhic (ex. conducere executiva, juridic, contabiliate.....soferi, personal auxiliar) si nu in ordine alfabetica? Si inca o intrebare: exista o lista sau o configurare unde sa imi arate concediile medicale cu toate datele (perioada, serie, tip intrerupere) si/sau concediile de odihna + sumele aferente pe fiecare persoana? Am vazut o sinteza a cm si co, dar nu e exact ceea ce cautam. :)Multumesc anticipat!

ada
28 April 2009, 16:40
Pentru prima parte a intrebarii nu prea am gasit o rezolvare care sa ii aduca pe sefi in fruntea clasamentului, dar daca spuneti ca aveti pe compartimente angajatii, ati putea sa dati listare pe pagini diferite pentru fiecare compartiment. Umblati in configurari, la filtrarea liniilor si bifati Incepe pagina noua pe DA.

adi_ciobotaru
28 April 2009, 16:50
Nu stiu cum aveti compartimetele afisate pe lista, dar, ar deranja daca le-ati redenumi? De exemplu, in loc de "conducere", sa se numeasca "1. Conducere" ? Oricum, ar trebui ca la grupare sa setati sa inceapa fiecare compartiment o foaie distincta... mai ales, daca, pentru semnare, trimiteti foile la departamentele respective (la sefii fiecarui compartiment, sau ceva de genul)...

bilion
28 April 2009, 17:48
Pentru sortarea persoanelor pe statul de plata in ordine ierarhica folositi campul "prioritate" din nomenclatorul de functii. Astfel la director treceti 1, la director financiar 3 s.a.m.d.

adi_ciobotaru
29 April 2009, 00:48
Genial... :)

adeline_2908
29 April 2009, 09:59
Va multumesc....am adoptat solutia cu o cifra in fata....chiar nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni...acum conducerea e in capatul listei