PDA

View Full Version : note contabile



georgianamarin
24 August 2015, 10:09
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum pot rezolva cazul urmator:
Vreau sa generez notele contabile pentru salarii dar intampin urmatoarele erori :- Cod inexistent - 11177- master ( art contabil) nu stiu sablon determinare NC-jurnal
- Nu pot prelua inreg contabile likidare.
In liste , sunt configurate sabloanele pentru note contabile diverse ( aferente salariilor).
Multumesc

Solomon Silvia
24 August 2015, 13:13
Trebuie vazuta baza de date de un distribuitor sau de producator pentru a vedea ce cont va lipseste.
Eventual puteti verifica constantele de la personal salarizare si configurari de contributii, indemnizatii, personal (configurari contabile) ce cont va lipseste.

georgianamarin
26 August 2015, 14:07
Multumesc ,

georgianamarin
26 August 2015, 14:35
Am rezolvat eroarea cu 11177, dar din greseala am vrut sa configurez un analitic la 423 si anume 4233 si din greseala am configurat la 4231 rezultand 42313 acesta fiind eronat. Cum pot sa-l streg , avand pe el sume .
Multumesc

Solomon Silvia
27 August 2015, 11:50
Direct din program nu aveti cum sa realizati stergerea, astfel incat trebuie sa luati legatura cu distribuitorul sau producatorul pentru a va sterge analiticul direct din baza de date.

georgianamarin
27 August 2015, 17:37
Multumesc !

georgianamarin
07 October 2015, 10:54
Buna ziua, am o problema cu denumirea notelor contabile.In sabloane note contabile divese se vad denumirile notelor ( la observatii) , iar cand merg in diverse note tip sa le listez nu se mai vad denumirele ( la observatii).
Multumesc frumos
Georgiana

Irina
07 October 2015, 13:25
Informatia care se duce in coloana Observatii din lista mentionata de dvs este informatia trecuta in note contabila diverse in coloana Alte observatii nu in casuta Observatii de sub data.

Solomon Silvia
07 October 2015, 16:24
Din ceea ce am observat in test, observatiile sunt vizibile. Ce versiune folositi?