PDA

View Full Version : Comenzi de la clienti



Aldo
04 August 2015, 21:50
Daca generez bonul de casa din comenzi de la clienti, nu mai pot adauga produse. Cand incerc sa mai adaug ceva,nomenclatorul de produse este gol. Ma refer la generarea bonului de casa la Partner 600.

Solomon Silvia
05 August 2015, 11:10
Puteti spune versiunea si pasii parcursi? In urma efectuarii testelor nu am observat sa fie probleme.

Aldo
05 August 2015, 21:35
Click pe foaia alba din comanda de la clienti, listez comanda la casa de marcat (partner600).
Apare bonul cu produsele, click pe un rand nou, lista de produse e goala.
PS: Acuma am observat, daca apas butonul + de adaugare de produse, merge, apare lista buna. Daca dau dublu click pe un rand nou, apare goala.
Versiunea e ultima. Eu primesc pe mail de la Mentor cand apar versiouni noi, si le instalez.
PS2: Daca la comanda de la client, dau listez comanda la casa de marcat, apoi clientul imi spune ca nu are bani suficienti, sterg unele produse in asa fel incat sa se incadreze in suma de bani de care dispune, dupa salvarea bonului si listarea lui la casa de marcat, comanda apare ca inchisa complet. Nu mai stiu ce produse au fost incasate si care nu. Eu cred ca dupa salvarea bonului ar trebui comparat cu comanda si, daca sunt diferente, sa se inchida doar partial comanda ( dupa modul in care se face la generarea facturii la aviz).