PDA

View Full Version : eraore lograre declaratii



alexadi
19 June 2015, 14:04
Am facut acum cateva zile update la declaratii si winmentor si acuma cand incerc sa ma loghez in modulul de declaratii am urmatoarea eorare: "Exception EDBEngineError in module declaratii.exe at 0007E052. Directory is busy", am atasat si eroarea alaturat. Modulul de winmentor este deschis ca si pana acuma cand nu aveam nici o problema ca sa fiu logat in winmentor si tot cu acelasi utilizator (in cazul de fata cu master) ma ma loghez in declaratii.
Daca inchid winmentor ma pot loga in declaratii dar simultan nu, nu s-a facut nici o modificare in server cu exceptia actualizarilor de winmentor si declaratii. Stie cineva ce se intampla, sa inteleg ca nu o sa mai pot fi simultan in ambele aplicatii de acum inainte?

Solomon Silvia
19 June 2015, 14:32
Ce windows aveti?

alexadi
19 June 2015, 14:39
2008 server r2 64 biti conexiune pe TS

Solomon Silvia
19 June 2015, 15:07
Pentru a va functiona creati un folder special pentru declaratii in care sa copiati executabilul + fisierul PROTECT.DAT din WinMent
Eventual daca doriti copiati si duk integratorul trebuie setatat in declaratii - Diverse - Constante generale calea catre acesta.

Solomon Silvia
19 June 2015, 15:51
Mesajul "Director is busy" a fost pus intentionat pentru a obliga utilizatorul sa lanseze aplicatiile din foldere separate din motive de evitare a unor erori aparute la lansarea simultana din acelasi folder.