Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12

Thread: declaratia 205

  1. #1
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    21

    Implicit declaratia 205

    Buna ziua, veti implementa si declaratia 205 in aplicatia de DECLARATII sau macar sa putem face un export pentru aceasta declaratie.
    Eu am incercat sa fac export din vechile fise fiscale insa nu recunoaste formatul de fisier - eu am facut asta cu versiunea 139.02 pt declaratii si versiunea D205_V1.0.0/14.01.2013 pt declaratia de la ANAF - si nu a mers.
    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cat de curand va fi disponibila o versiune si pentru declaratia 205. Generarea ei se va putea face doar din aplicatia Declaratii, dar nu si din versiunea Lite.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    155

    Implicit

    Se stie cand va apare versiunea cu declaratia 205?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit Nimeni nu este interesat de D205 ?

    Mai sunt cateva zile, din care cele pana in 25 sunt deja ocupate cu primele declaratii dupa introducerea TVA la incasare si inca nu avem o idee cum si daca va merge D205 ... Deci raman libere 26, 27 si eventual 28 februarie daca le vom transmite electronic..

    Avem persoane care ar putea sa se apuce sa introduca datele manual in D205 de la ANAF, mai ales la firmele marunte, sa mai asteptam oare sau nu....? Sau sa le importam cumva din Fisele Fiscale pe 2012 ...


    Vad ca nimeni nu intreaba, asa ca stam si noi mai linistiti, probabil se rezolva in timp util, numai ca am vrea sa stim daca mai avem ceva operatii de facut inainte sau nu...

    In asteptarea unor vesti bune dorim numai bine la toata lumea.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit

    Ar trebui sa scriu mai des ....

    Probabil in timp ce scriam s-au postat versiuni noi ata pentru Declaratii cat si pentru Winmentor.

    Numai bine si spor la treaba!

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2008
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    166

  7. #7
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    155

    Implicit

    Se poate lista situatia detaliata pentru fiecare salariat din declaratia 205? Eu am butonul Listare, cel de sub Validator XML, inactiv. Este o problema doar la mine sau se rezolva in versiunea urmatoare?

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Butonul a disparut de tot un ultima versiune de declaratii, nu este posibila listarea pe salariat individual. Acum, ca o solutie alternativa, puteti configura o noua Lista likidare, in care sa aduceti numai coloanele care va intereseaza. E o lista pe care o puteti genera pentru un singur angajat si pentru un interval cuprins intre Ianuarie-Decembrie.

  9. #9
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    155

    Implicit

    Am vazut ca adisparut in ultima versiune. Am sa configurez liste. Asa lucrez din nefericire si cu TVA neexigibil (fara analitice la 4428, din cauza programului ) desi sper sa se rezolve problema TVA-ului.

  10. #10
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Pacat ca aveti probleme "din cauza programului"... dar, sa stiti ca functioneaza bine... eventual, apelati la ajutorul cuiva...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •