Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2011
    Posturi
    3

    Implicit regularizare parteneri, casa, banca

    Am o problema cu regularizarea de casa sau banca. Mentor-ul imi da urmatorul mesaj cand vreau sa fac regularizarea la casa in valuta: Acest obiect exista deja in baza de date. S-au facut probabil ceva inregistrari in luna urmatoare inainte sa se faca regularizarea. Acum nu mai avem nici o inregistrare in luna mai (inregistrari ce implica casa in valuta) dar cand vreau sa fac regularizare casa in luna aprilie mentorul imi da acest mesaj si nu se poate face regularizarea.

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Aveti facute regularizari pe centralizatoare. Ordinea care ii place mentorului este: intai regularizari simple si la sfarsit alea de pe centralizatoare.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    singurul mesaj care apare eset articol contabil, nu stiu sablon pt det NC SI JURN, nu pot prelua inreg contabile

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Atunci mergeti in meniul Mentor/ Contabile/Sabloane inregistrari contabile si pe Regularizare valuta adaugati o linie noua * la * cu plusul verde.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    am facut multumesc, dar acum nu mai pot sa fac la banca , apare MESAJ ACEST OBIECT EXISTA DEJA IN BAZA DE DATE

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    in sfarsit am reusit, am sters regularizare parteneri, pasul 1 intai la banca , apoi la parteneri si merge. multumecs.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    alta problema, dupa ce inchid luna si fac si regularizarea pe cealalta luna, la inchidere de luna imi da mesaj sold regularizat incorect

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    E corect mesajul si provine de la faptul ca s-au platit in luna sume existenta in soldul initial al lunii la care cursul valutar difera de cel care este acum inregistrat. Ca sa scapi de eroare intri pe operatiiunile de valuta aferente facturilor din luniile trecute si le alegi din nou si o sa vezi ca jos la explicatii plata va aparea noul curs valutar cel regularizat. Dupa care intri din nou in regularizare si o sa vezi ca se va modifica suma si totodata va disparea si acel mesaj.

  9. #9
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Citat Original a fost postat de bianico Vezi Post
    in sfarsit am reusit, am sters regularizare parteneri, pasul 1 intai la banca , apoi la parteneri si merge. multumecs.
    Nu trebuie neaparat sa stergeti, dati enter pana va accepta. Eu dau de cam 5 ori enter si pana la urma accepta regularizarea la banca, chiar daca este facuta cea la parteneri.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •