Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Thread: Bonuri consum

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit Bon consum

    Puteti folosi Generatorul de bonuri de consum din Date > Mentor > Interne > Generator interne, la sfarsitul zilei, sau cand considerati ca este nevoie.

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Posturi
    8

    Implicit Poate e mai usor asa...

    Aveti aici si un document... ftp://ftp.winmentor.ro/WinMENTOR%20D...e%20consum.pdf.

    E putin complicat la inceput pana va dati seama cum lucreaza, dar dupa asta merge frumusel. Tot la o brutarie mare-mare.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2009
    Posturi
    5

    Implicit

    offf tot cu bc am o maare nelamurire

    intial faceam asa productie/ comenzi de la clienti ..introduc c-da, ii dau un nr, 1 buc comandata= 1bucata acceptata ,ii dau o val , ii dau termen si o lansez ; apoi merg in comenzi interne lansare si preiau cda , si-i adaug consumul de materiale . totul ok . apoi ma duc in mentor/ interne / bonuri consum ..selectez comanda , si -mi apare o fereastra cu materialele consumate ptr acea comada ( introduse anterior in comenzi lansate) le preiau ..le livrez din stoc ..si gata ..
    a mers f bine luna trecuta ..luna asta in schimb dupa 2 comenzi .. restul is "demo" ..

    orice as face de la a 3 a comanda de la clienti/ comanda lansata toate is 'demo" ( asta inseamna ca orice introduc nu pot salva)

    aaaa si inainte fereastra ce se deschidea cand adaugi comenzile se numea "comenzi interne" acum toate is "portofoliu comenzi interne"

    ajutati-ma ca nu mai am pereti de care sa-mi bat capul

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Probabil este ceva legat de cheia HASP. Uitati-va in fereastra de WinMentor, in dreapta jos (pe bara de stare), dupa urmatoarele:
    - daca scrie Varianta Demo, inseamna ca fie v-a expirat programarea cheitei (era o programare temporara, din diverse motive), fie WinMentorul nu ia legatura cu cheia din diverse motive (disparitie drivere, disparitie cheie de ce nu); in acest caz, nici facturi, de exemplu, nu mai puteti baga peste un anumit numar;
    - daca nu scrie Varianta Demo, urmariti daca apare termenul Productie printre toate acele module; daca nu, inseamna ca programarea (curenta a) cheitei nu cuprinde si modulul Productie; fie a fost deprogramata, fie acum folositi alta cheie, fie sunt in firma mai multe chei, iar acum va legati de una "gresita".
    Nu-mi mai vin alte posibile cauze in minte.

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2009
    Posturi
    5

    Implicit

    m-am uitat ..e varianta baza monopost/ salarii/ mijl fix

    dar oricum ..ptr luna iulie am introdus 16 comenzi lansate cu bonurile de consum aferente . .pe luna august n-a mai vrut decat doua ..asta la o zi diferenta si licenta nu-i expirata, cheia e una singura intr-un singur calculator ..care nu s-a miscat
    Ultima oara editat deNISTORMIHAELA; 08 September 2010 la 12:12

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •