Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 14 din 14

Thread: Eroare salarii

  1. #11
    Data inscrierii
    August 2012
    Posturi
    38

    Implicit declaratii d300

    Multumesc mult de ajutor, am reusit sa generez decontul de tva.

  2. #12
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    35

    Implicit

    Buna ziua. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema.
    Am o salariata care s-a angajat pe 8mai 2014 iar in luna iunie 2014 mi-a adus un certificat medical. Pentru a-i putea calcula concediul medical mi-a adus de la locul anterior de munca o adeverinta cu veniturile realizate din perioada dec 2013-mai 2014. Pentru luna mai avea venituri si de la locul anterior de munca , dar si de la actualul loc de munca. Programul de salarii nu mi-a permis sa cumulez veniturile si am luat ca salariul doar venitul obtinut la actualul loc de munca. Cand am generat declaratia mi-a dat urmatoarea eroare:E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratB3 (1)
    eroare regula: S60.1: B3_7 (156) = B3_7 calculat conform regulii (161). Poate sa ma lamureasca cineva in legatura cu aceasta eroare? Multumesc.

  3. #13
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    B3_7 reprezinta cas de la indemnizatii, si daca va da eroarea v-o da pentru ca undeva configurarile sunt gresite. Verificati si constanta cu salariul mediu pe economie, si configurarile de la indemnizatia folosita. Aveti documentatie pe ftp://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Doc...ii/03_SALARII/
    Acum, la rezolvarea indemnizatiilor, puteti modifica manual si suma si zilele care duc la formarea mediei. Deci programul va permite cumularea salariilor pe luna mai, precum si posibilitate de a trece ce aveti pe adeverinta din lunile anterioare.

  4. #14
    Data inscrierii
    July 2014
    Posturi
    35

    Implicit

    Va multumesc pentru ajutor. Am reusit sa rezolv problema . O zi buna.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •