Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2012
    Posturi
    5

    Post cum configurez concediul de maternitate?

    Buna ziua,
    Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns.
    Am o angajata din luna 06.2012 a adus concediu medical cu cod de boala 09 ingrijire copil. Nu are 6 luni lucrate si o alta angajata a adus cocediu medical cu cod de boala 08 sarcina si lauzie avand 6 luni lucrate.cum configurez pentru calculul corect al statului de plata si a contributiilor angajat/angajator? va multumesc si astept un raspuns urgent.

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2012
    Posturi
    5

    Implicit

    Va multumesc mult Petrisor pentru raspuns,am facut configurarile respective dar primesc eroare E: asigurat (3) [idAsig = 3] sectiune asiguratB3 (1)
    eroare regula: S60.1: B3_7 (350) = B3_7 calculat conform regulii (370),am verificat salariul minim este bine cofigurat.Imi puteti spune ce am gresit?

  4. #4
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

    Implicit

    Verificati in constante generale /personal salarizare sa aveti salariul mediu 2117 si in Nomenclatoare/ Tipuri de indemnizatii la tipul de concediu medical pe care il aveti sa fie si la Platitor, angajatorul si la Platitor, asigurarile sociale la Element de calcul, Salar mediu pentru cas angajat si cas angajator cu 0.35 la Multiplic.

  5. #5
    Data inscrierii
    June 2012
    Posturi
    5

    Implicit

    Citat Original a fost postat de danyela Vezi Post
    Verificati in constante generale /personal salarizare sa aveti salariul mediu 2117 si in Nomenclatoare/ Tipuri de indemnizatii la tipul de concediu medical pe care il aveti sa fie si la Platitor, angajatorul si la Platitor, asigurarile sociale la Element de calcul, Salar mediu pentru cas angajat si cas angajator cu 0.35 la Multiplic.
    Multumesc Danyela,am reusit.Nu aveam configurat Salar mediu pentru cas angajat si cas angajator cu 0.35 la Multiplic.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •