Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    June 2012
    Posturi
    20

    Implicit Eroare la salarii

    Buna ziua,
    Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns.
    Am o angajata din luna 03.2012 si pe luna mai mi-a adus concediu medical cu cod de boala 09 ingrijire copil. Nu are 6 luni lucrate. Cand am bagat concediul medical am modificat sa-i faca media pe 2 luni, dar cand am dat sa-mi genereze declaratia 112 imi da urmatoarea eroare:
    E: asigurat (2) [idAsig = 2] sectiune asiguratB3 (1)
    eroare regula: s60.1: B3_7 (193) = B3_7 calculat conform regulii (202)

    Astept raspunsul dumneavoastra.

  2. #2
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

    Implicit

    B3_7 se refera la baza calcul cas aferenta indemnizatiilor, asta inseamna ca nu aveti trecut corect salariul mediu pt 2012. In constante generale la personal salarizare trebuie sa aveti salar minim 700 si mediu 2117; salvati, dati recalcul lichidare si generati din nou declaratia.

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2012
    Posturi
    20

    Implicit Eroare

    Va multumesc mult danyela pentru raspuns. Am reusit

  4. #4
    Data inscrierii
    October 2013
    Posturi
    2

    Implicit eroare declaratii

    buna ziua am o angajata cu concediu medical toata luna Martie 2014 concediul medical este incontinuare la generarea declaratiei 112 i-mi da urmatoarea eroare:

    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratB1 (1)
    daca Ore lucrate efectiv in luna = 0 atunci si Ore suspendate in luna = 0
    eroare regula: S35.2: daca asigSO = 1 si asigurat.B1_1 = 1 sau 3 atunci B1_6 + B1_7 > 0


    va rog sa ma ajutati cu un raspuns

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Daca e continuare ar trebui sa fie toata luna ore suspendate adica B1_7 sa aiba valoare. La dvs nu are, si s-ar putea sa fie de la configurarea indemnizatiei. Incercati intai bifa de la "pe perioada acordarii contractul de munca este suspendat" sa fie pe Da.
    Luati de pe ftp documentatie, si verificati fiecare casuta. Ca pentru noi e cam la ghici, numai dupa o eroare.

  6. #6
    Data inscrierii
    October 2013
    Posturi
    2

    Implicit

    persoana are trei certificate medicale in luna Martie 2013 insumate reiese ca toata luna Martie 2013 a avut concediu medical - boala obisnuita, ex.: 01.03-10.03, 11.03-20.03, 21.03-31.03 la boala obisnuita nu se suspenda contractul, dar daca se suspenda trebuie facuta decizie la ITM?

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Codul muncii: 6 Suspendarea contractului individual de munca 6.1 Suspendarea de drept:
    Cazurile suspendării:

    "concediu pentru incapacitate temporară de muncă, se acordă pe o perioadă de cel mult 180 de zile ?n interval de un an, socotit din prima zi de ?mbolnăvire; ?ncep?nd cu a 90-a zi concediul medical se poate prelungi p?nă la 180 de zile, cu avizul medicului expert al asigurărilor sociale; pentru boli deosebit de grave durata poate fi mai mare, p?nă la 2 ani;"


    Concluzia: Suspendat pe Da

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •