Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2011
    Posturi
    28

    Implicit O intrebare in legatura cu salvarile

    Folosesc winmentor numai de 2 saptamani si am o intrebare in legatura cu salvarile.
    Baiatul care lucra inaintea mea aici dupa ce facea salvarile le muta intr-un folder cu data ca sa stie de cand sunt. Are rost sa mai fac asta sau pot sa le salvez in fiecare luna tot in directorul msave?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Fisierele de salvare oricum au ca denumire data la care au fost create. Asa ca puteti sa le lasati in MSave. Totusi, ca masura de prevedere in cazul in care v-ar ceda HDD-ul, puteti sa le copiati si la o alta locatie (in retea sau pe un stick).

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2011
    Posturi
    28

    Implicit

    Si atunci va trebui sa mai salvez toata firma de fiecare data sau numai luna curenta?

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit problema ciudata salvare baza date

    Ca sa nu deschid alt topic.
    Am instalat mentorul, vers. 789.05, pe un calculator cu windows 7 Professional, service pack 1, 64 bit, 12 Gb RAM. Cand doresc sa salvez baza de date, dau click pe butonul de salvare iar fereastra care ar trebui sa se deschida cu optiunile de salvare nu mai apare. E ca si cum ar fi ascunsa undeva acea fereastra. Prin urmare trebuie sa ies fortat cu CTRL-ALT-DEL (task manager).
    La fel se intampla si daca ma duc la service - diverse - salvare date, sau cand apare mesajul ?ultima salvare e mai veche de o saptamana, se recomanda salvare de siguranta? si aleg ?da?.
    Nu am mai intalnit asa ceva pana acum.
    Mentionez ca acel calculator are o placa video la care sunt legate 3 monitoare. Nu stiu daca are vreo importanta.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Nu merge cu diverse taste: Alt+Tab, Minimizare-Restore, click din nou pe el in taskbar?

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Din pacate, nu. Chiar daca nu las mentorul in full screen, dupa ce dau clic pe salvare, ingheata totul. Nu mai reactioneaza la nici o comanda si doar cu iesire fortata il pot inchide.
    In ultima instanta, voi muta baza de date pe alt calculator.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Este posibil sa fie si de la rezolutie (sa nu vedeti butoanele). Incercati sa lasati un singur monitor sa vedeti daca atunci totul decurge normal.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Dupa ce dati salvarea, trebuie sa apara formularul care sa va ceara discul, iar fereastra principala "ingheata", asteptand raspunsul. Exact cum spuneti dvs. Cred ca se pierde pe undeva aceasta fereastra de dialog, de nu o vedeti. Incercati cum a spus dna Solomon.

  9. #9
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Pana la urma am mutat baza de date pe alt calculator. Nu prea am acces la calculatorul cu probleme si nu am mai insistat.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •