Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    13

    Implicit Generare inregistrari clasa 9

    Buna ziua ,

    Ce as putea sa fac , pentru ca Winmentorul sa imi genereze inregistrari pe clasa 9 la toate comisioanele bancare care sunt operate in linie cu platile /incasarile ?

    In trezorerie , in acest moment , clasa 9 este generata daca ii atribui cheltuielii o gestiune configurata cu conturile clasei 9 .
    Totusi in situatia in care incasez un client sau un furnizor si pun comisionul bancar in linie cu operatiunea , nu am posibilitatea sa atribui gestiune .
    Am mai observat de asemenea ca in banca , imi aduce ceva inregistrari cu clasa 9 pentru comisioane , dar doar selectiv , pentru incasarile si platile de cecuri ( ex : cont 403).

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    13

    Implicit

    Citat Original a fost postat de M10 Vezi Post
    Buna ziua ,

    Ce as putea sa fac , pentru ca Winmentorul sa imi genereze inregistrari pe clasa 9 la toate comisioanele bancare care sunt operate in linie cu platile /incasarile ?

    In trezorerie , in acest moment , clasa 9 este generata daca ii atribui cheltuielii o gestiune configurata cu conturile clasei 9 .
    Totusi in situatia in care incasez un client sau un furnizor si pun comisionul bancar in linie cu operatiunea , nu am posibilitatea sa atribui gestiune .
    Am mai observat de asemenea ca in banca , imi aduce ceva inregistrari cu clasa 9 pentru comisioane , dar doar selectiv , pentru incasarile si platile de cecuri ( ex : cont 403).

    Multumesc
    Revin cu o corectie . In banca aduce inregistrari cu clasa 9 pentru comisioane, dar in mod aleatoriu . Aduce sume atat din incasari si plati de cecuri dar si operatiuni obisnuite .Nu stiu daca omite , daca dubleaza deoarece emite o singura inregistrare cu suma totala.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •