Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2011
    Locatie
    Satu Mare
    Posturi
    2

    Exclamation eroare la validare

    Buna,
    Am o problema la validarea declaratiei 112, la majoritatea clientilor unde am incercat sa facem declaratia am primit acest mesaj de eroare:
    E: angajator (1) sectiune angajatorC1 (1)
    Contributie CAS - angajator - mod de calcul eronat
    eroare regula: A37: C1_T3 ('lipsa') = C1_T3 calculat cf. regulii (....)

    am rezolvat temporar prin editarea directa in xml (am adaugat codul c1_t3 cu suma ceruta acolo conform regulii)

    o fi vreo constanta peste care am sarit? ca nu imi aduce acel camp in declaratie

    Sunt beginer la winmentor asa ca daca mai aveti nevoie de ceva info va rog sa imi spuneti
    Multumesc si o zi buna

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Probabil ca in configurarea contributiei cas angajator ati sarit peste completarea casutei cu baza maxima care este 10110. De asta nu va calculeaza contributia.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2011
    Locatie
    Satu Mare
    Posturi
    2

    Implicit eroare

    de calculat in mentor o calculeaza, in programul de declaratii nu imi mai apare...

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Nici nu am banuit ca nu v-o calculeaza in mentor. Am inteles din prima ca problema e in 112. Dar probabil ca ar fi trebuit sa va spun ca declaratia isi calculeaza singurica sumele pe baza informatiilor primite din mentor, si ca in formula pentru cas angajator apare si baza maxima. Cand nu vede baza maxima nu calculeaza nimic. Cam asta ar fi....Completati baza maxima, generare din nou in 112 si gata.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Inainte de generarea declaratiei 112, verificati setarile contributiilor si indemnizatiilor.
    Acestea trebuiesc configurate exact ca exemplele prezentate in pdf-urile puse la dispozitie de echipa WinMENTOR (Valorile trecute la "Baza de calcul maxima" si bifele de la Conditii de munca).
    ftp://ftp.winmentor.ro/WinMENTOR%20D..._SALARII/2011/

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •