Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2010
    Posturi
    18

    Implicit diminuare pret de vanzare

    Buna seara!

    Am o evidenta cantitativ valorica pentru marfa in magazin.S-au facut procese verbale pentru diminuarea pretului. Spuneti-mi va rog cum le operez in winmentor.

    Multumesc anticipat!
    Ultima oara editat declaudiap; 06 January 2011 la 00:30

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2010
    Posturi
    18

    Implicit

    Citat Original a fost postat de claudiap Vezi Post
    Buna seara!

    Am o evidenta cantitativ valorica pentru marfa in magazin.S-au facut procese verbale pentru diminuarea pretului. Spuneti-mi va rog cum le operez in winmentor.

    Multumesc anticipat!


    va rog o parere!

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Aveti in interne - Modificari de pret unde puteti opera pe fiecare articol preturile modificate, sau Generatorul de modificari de pret daca vi s-au modificat preturile in masa - adica la toate articolele din cel putin o gestiune. Mai aveti optiunea din Nomenclator - Actualizare pret vanzare - unde se pune un coeficient pt modificarea preturilor (in cazul dumneavoastra va fi subunitar) pentru cazul in care aveti modificate preturile la toate produsele la acelasi coeficient. Vedeti care dintre aceste variante se potriveste cel mai bine situatiei dumneavoastra.
    Georgiana T.

  4. #4
    Data inscrierii
    September 2010
    Posturi
    18

    Implicit

    Citat Original a fost postat de georgiana Vezi Post
    Aveti in interne - Modificari de pret unde puteti opera pe fiecare articol preturile modificate, sau Generatorul de modificari de pret daca vi s-au modificat preturile in masa - adica la toate articolele din cel putin o gestiune. Mai aveti optiunea din Nomenclator - Actualizare pret vanzare - unde se pune un coeficient pt modificarea preturilor (in cazul dumneavoastra va fi subunitar) pentru cazul in care aveti modificate preturile la toate produsele la acelasi coeficient. Vedeti care dintre aceste variante se potriveste cel mai bine situatiei dumneavoastra.


    Va multumesc mult!!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •